PROFIL PRACOVIŠTĚ

Fakulta veřejných politik v Opavě byla zřízena v roce 2008 a je nejmladší fakultou Slezské univerzity v Opavě. Tvoří ji čtyři ústavy: Ústav veřejné správy a regionální politiky (pracoviště řešitelského týmu); Ústav pedagogických a psychologických věd; Ústav středoevropských studií; Ústav ošetřovatelství. A jedno Centrum empirických výzkumů, které koordinuje aktivity fakulty v oblasti aplikovaného výzkumu.

Fakulta veřejných politik v Opavě oslavila v roce 2013 páté výročí založení a pracoviště akademickým pracovníků realizujících projekt Ústav veřejné správy a regionální politiky 10. výročí. V rámci publicity vznikly v tomto roce propagační videa a klikem na odkaz "Videozáznamy o dění na fakultě" se seznámíte s pracovištěm lépe.

Na Ústavu veřejné správy a regionální politiky jsou akreditovány tyto studijní programy:

  1. Sociální politika a sociální práce (bakalářský studijní obor - Veřejná správa a regionální politika v prezenční a kombinované formě studia)
  2. Sociální politika a sociální práce (magisterský studijní obor - Veřejná správa a sociální politika v prezenční formě studia

Koncepce v oblasti výzkumu, vývoje a inovací na Ústavu veřejné správy a regionální politiky pro následující tříleté období sleduje tři hlavní směry vědeckovýzkumné činnosti: 1. Udržitelnost rozvoje společnosti a kvalita života 2. Vývoj a dynamika sociální spravedlnosti a 3. Rovnost pohlaví, příležitostí a životních šancí.

Seznam realizovaných vědeckých projektů členů týmu je k dispozici na "webu ústavu".

Dlohodobým výzkumným cílem pracovníků ústavu je zapojovat studenty navazujícího magisterského studia do vědecko-výzkumné a publikační činnosti ústavu. V rámci Studentské grantové soutěže SU v Opavě byly řešeny tyto společné projekty.

  1. Péče o zaměstnance v programech vnitropodnikové sociální politiky v Moravskoslezském kraji
  2. Společenská podpora aktivního stárnutí v kontextu mezigenerační solidarity
  3. Síť podpory dobrovolnictví, náměty k rozvoji existující infrastruktury a institucionálních kompetencí